... czyli informacyjny blog Kuriana na temat koszykarskich wydarzeń na Śląsku i Zagłębiu.
Kategorie: Wszystkie | Ciekawostki | Felietony | Informacje | Relacje | W mediach | Zapowiedzi
RSS
piątek, 22 sierpnia 2008
Terminarze śląskich rozgrywek młodzieżowych
Na posiedzeniu WGiD Śląskiego Związku Koszykówki w dniu 19.08.2008 zatwierdzono systemy rozgrywek i terminarze rozgrywek w kategoriach kadetek, juniorów starszych i juniorów.

Więcej informacji:

czwartek, 21 sierpnia 2008
Finał ŚLLK - 6 września
ŚLLKZostał już ustalony ostateczny termin finałów ŚLLK (Śląska Letnia Liga Koszykówki). Odbędą się one w sobotę 6 września w Rudzie Śląskiej - Kochłowice czyli tak gdzie zawsze. Wszystkich sympatyków koszykówki zapraszam. Rozpoczęcie imprezy około godziny 15:30.

W finałach zagrają drużyny DaBronx (Katowice), www.policealne.ipt.pl (Bytom), DrimTim (Ruda Śląska) oraz zwycięzca piątkowego meczu Kegi (Ruda Śląska) lub D.O.B.T.N. (Katowice). W finałach zabraknie obrońcy tytułu Penigry (Katowice, występujacej w tym sezonie pod nazwą Niewidomi Marynarze). Drużyna ta bowiem odpadła w rywalizacji z www.policealne.ipt.pl. O tym kto zagra o które miejsce zadecydują półfinały, które są zaplanowane od najbliższej soboty. Niebawem (myslę, że w piątek lub sobotę) postaram się napisać więcej o tegorocznych rozgrywkach. Będą luźne uwagi, podsumowanie dotychczasowych wydarzeń oraz wyjaśnię powody ostatnich zmian regulaminowych.

wtorek, 19 sierpnia 2008
... niestety będą też i u mnie na blogu. Mam nadzieje, że nie będą zbytnio przeszkadzały i już obiecuję, że więcej ich nie przewiduje. Z reklam pewnie wpływy nie będą zbyt duże, ale zawsze to jakaś pomoc w prowadzeni bloga więc proszę o wyrozumiałość.
poniedziałek, 18 sierpnia 2008
Termosteps U16 European Championship Women photo gallery

Full resolution files can be downloaded from http://www.kurian.pl/fotki/kosz/tmp (link available till end of September) or contact photographer - Rafal Kurianowicz kurian@e-basket.pl

Tym razem wyjątkowo parę zdań w języku angielskim, aby poszukujący zdjęć z innych krajów mieli odrobine łatwiej ;)

niedziela, 17 sierpnia 2008
ME Kadetek: Hiszpania triumfuje Belgia – Polska 73:51

Może to już zmeczenie turniejem, może poprostu belgijki byłe lepsze. Na zakończenie turnieju nasza reprezentacja wysoko uległa Belgii. Już po pierwszej kwarcie było widać, że w tym meczu nasze dziewczyny nie będą w stanie nawiązać walki. Rywalki były szybsze i skuteczniejsze. Obrona rywalek sprawiała, że nasze dziewczyny musiały grac długo i oddawać nieprzygotowane rzuty. W ataku także było słabo, gdyż większość akcji kończyła się prostymi stratami wręcz czasami podaniami prosto w ręce rywalek. Jednak przyznać trzeba, że mimo porażki i tak nasze kadetki na tym turnieju spisały się bardzo dobrze i zajętego szóstego miejsca na pewno nie muszą się wstydzić.
Trener Andrzej Curyl tak podsumował nasz występ w tym spotkaniu i całym turnieju: „Dziewczyny zrobiły co do nich należało. Dziękuje im za grę jeśli ktoś był tu winny to tylko ja. Naszym celem, postawionym przez PZKosz, była ósemka. Zajęliśmy szóste miejsce wiec jest bardzo dobrze. Do dziś przegraliśmy tylko z finalistkami. Szkoda troszkę tego meczu, ale belgijki były dziś szybsze od nas. Obawiałem się, że tak się stanie. Mimo wszystko dziękuje jednak dziewczynom, które zrobiły co do nich należało i mogą udać się teraz na zasłużone wakacje".

• Belgia - Polska 73:51 (22:13, 10:15, 13:9, 12:14)

Punkty zdobywały: Mistygacz 16, Bandyk 10, Kowalska 6, Casimiro 6, Zientara 5, Jasnowska 3, Morawiec 3, Kuras 2, Wierzbicka 0, Bieniek 0

Polska - 6 miejsce (fot. Kurian)

Bardzo emocjonujący był finałowy pojedynek w którym zmierzyły się drużyny Hiszpanii i Włoch. Gdy po trzech minutach drugiej kwarty na tablicy widniał wynik 28:6 (dla Włoch) wydawało się, że losy tego pojedynku są już rozstrzygnięte. Nic jednak bardziej mylnego. Hiszpanki przystąpiły bowiem do pościgu i to skutecznego. Po niespełna dziesięciu minutach n tablicy widniał już remis a to jak grały hiszpanki wprawiało w zadziwienie wszystkich. Do końca trzeciej kwarty prowadzenie hiszpanek wzrosło już do 14 punktów. Jeśli udaj się nie załamać i odrobić takie straty to na pewno jest to cecha drużyny godnej tytułu mistrzowskiego. Nie inaczej tez się stało. Ekipa Hiszpanii nie pozwoliła już wyrwać sobie uzyskanej przewagi i w bezpieczny sposób doprowadziła ten pojedynek do szczęśliwego, dla nich, zakończenia

• Włochy - Hiszpania 59:71 (20:8, 16:28, 10:26, 13:11)

Hiszpania - Mistrz Europy Kadeted (U16) Kobiet (fot. Kurian)

Klasyfikacja lokat medalowych:

1. Hiszpania
  2. Włochy
  3. Francja

sobota, 16 sierpnia 2008
ME Kadetek: Zagramy o 5 miejsce Polska – Turcja 81:69

Stawką dzisiejszego pojedynku była możliwość walki o piątą lokatę. Dzięki wygranej z Turczynkami nasz reprezentacja zmierzy się w dniu jutrzejszym z ekipą Belgi w walce o piąte miejsce w tych mistrzostwach. Polki w tym spotkaniu szybko narzuciły swoje tempo gry i szybko objęły prowadzenie pozostawiając rywalki w roli „goniących". Rolę te przeciwniczki dość dobrze wykonywały, gdyż ciągle deptały po piętach naszym kadetkom. Przewaga naszych raz sięgała już w granicach dziesięciu punktów by parę minut później na tablicy wynik oscylował w okolicach remisu. Podobnie było także w ostatniej kwarcie. Przewaga polek topniała jednak w końcówce sytuacja się odwróciła. Nasze dziewczyny zatrzymały pościg Turczynek i spokojnie „dowiozły" prowadzenie do końca spotkania.

•  Polska - Turcja 81:69 (23:19, 14:14, 20:12, 24:24)

Punkty zdobywały: Bandyk 21, Casimiro 19, Jasnowska 16, Mistygacz 11, Kowalska 11, Kuras 2, Zientara 1, Bieniek 0, Morawiec 0

Pomiar 24 sekund (fot. Kurian)
Czyżby stolik sędziowski kibicował naszym? Nie, to dziewczyny dzielnie zastępują zegar 24 sekund, który tuż przed spotkaniem odmówił współpracy.

Kinga Bandyk (nr 13, Gwarek Pawłowice) dziś była liderką naszej drużyny zdobywając  21 punktów.